Domovská stránka


Chováme čínské chocholatý psi (naháče
)

Vítám Vás na svých webových stránkách , kde máte možnost se seznámit  s mými pejsky.

Chovatelská stanice vznikla v roce 2006. Mým prvním plemenem byl Pražský krysařík.

V roce k nám do domácnosti přišel první fenka čínského naháče která nás okouzlila svým šarmem a veselou povahou fenka se jmenuje Mikina Sarfeti blue. Když bylo asi 7 měsíců tak si zlomila osmej obratel .Takže začal boj s veterináři. Jezdili jsme všude až v Brně nám doktor Šrenk řekl konečnou diagnozu. Fenka začala ochrnovat na zadní nožičky tak jsme jí pořídili vozík , kterej jí velice pomáhá k životu. Jinak je až moc zdravá a veselá. Za rok jsme jí pořídili kamarádku s chs. Čičiko  fenku Janny čičiko. Kterou jsme uchovnili Která nás potěšila třemi krásnými štěňátky.  .Samozřejmě jedno štěňátko nás tak okouzlilo že zůstalo doma  naše třetí fenka Adelka Saj-Lin. Proč právě toto plemeno .


Je to velmi živý, společenský psík, který je hravý a mrštný. Miluje svou rodinu, se kterou se rád mazlí. Čínský chocholatý pes je chytrý a citlivý, k cizím lidem je ostražitý. Výchova není nijak složitá, protože je velmi chápavý. Je přizpůsobivý, hodí se jak do rodiny s dětmi, tak ke starším lidem. Má rád pohyb a díky své mrštnosti, hbitosti a učenlivosti může běhat agility
Skinny morče

Bezsrstá morčata - jsou málo rozšířená a proto není snadné sehnat o nich nějaké informace. Tento druh byl vyšlechtěn v laboratořích v Kanadě, údajně za účelem studie kosmetických přípravků. Jako první je v roce 1976 předvedla laboratoř Charles River's Lab. Mají stejnou genetickou mutaci jako Čínský chocholatý pes.

Původně byla vyšlechtěna bílá červenooká morčata. Z laboratoří se tento druh dostal k chovatelům, kteří jej křížili s krátkosrstými morčaty. Tím získali řadu různých barev a druhů, rozlišují se například “Rainbow”, “Broken”, “TSW” a “Himalájská”.

Zvířata je možné získat od chovatelů, případně zvířata z původního chovu přímo v laboratořích Charles River's Lab.
Morčata druhu Skinny mají gen, který se dědí recesivně. Pářením dvou čistých bezsrstých morčat dostaneme vždy čistá bezsrstá morčata